VİZESİZ GİRİŞ!

Psikolojinin Psikolojik Hastalığı

CrystalH4

Admin
Yönetici
Moderatör
Developer
Selam hortladım bu sabah biraz.

Öncelikle Freud reis genel anlamda pskolojinin yani "moder" psikolojinin temellerini bugüne çok güzel yansıtmış. Ancak şunun farkına varmış bulunmaktayım ki Frued ruhsal davranışlara daha çok inmiş ancak bu devirde oluşan yeni psikolojik travmalar ve hastalıklar daha çok davranışsal olmuştur. Frued attığı kuramlar sonucundan bu durumu ticarete döken psikologlar mevcut. İnsanın kendi ile konuşmasının birer ruhsal hastalık olduklarını söylüyorlar- ben de iki gün sonra klavye hatasından ötürü babaların penisi örnek vereceğim-. İnsan her zaman doğaya hükmek zorunda kalmış hatta dünya bizimdir deyip üzerine yemin etmişler. Öncelikle bir şey nereden geldi ise ona aittir. İnsan toplumu halen nereden geldiğini bulmaya çalışırken bir yandan da bu dünya bizim demekte ki bu puanı olmayan takımın şampiyon olması gibi bir şey. Freud dünyayı açıklamak yerine insana dalması hele ki öyle bir devirde fevkalede bir şey. Ancak insanoğlu bunu gene dünyayı kendi çıkarını kullandığı gibi bu durumu da kendi çıkarında kullanmış. Günümüz psikologları ve ruh bilimciler nedenini bilmeyen davranışlara saptalamalar koyarak hastalık adını vermekte. Böylece insanda düşünüp durduğundan "Aaa evet bu bende var o zaman ben babamın pensiyim" şeklinde kendine bunu inandırıyor. Bu kapitalist devrin harika bir örneğidir ki artık bilim ne kadar gelişirse kapitalist devir de bir o kadar gelişecektir. Toplum artık ikna olmaya çok açık. Bu yazıda kullanmam gereken "Psikoloji" kavramı sadece benim arada ilgilendiğim bir noktaydı. Günümüz ruh bilimcileri ruhdan çok davranışa inmesine birer örnek verelim;

6 yaşındaki bir çocuk evi yakmıştır.
Çocuk bir psikolog ve psikiyatri tarafından sorguya çekilir ve gereken sorularda sadece "evet" ve" hayır" cevabı verebilmektedir-bunun nedeni de çocuğun kendini ifade edemeyişi-.
Çocuk belirli bir kağıt aşamasından sonra tanı konulur;
"Çocuğunuz babasının penisiyle ilahi bir komedi oynamakta."
Bunu duyan aile elinde olmadan çocuğa cinsel argümana benzeterek çocuğu nefretle iter. Çocuk oysaki daha bilmediği çakmağın ne olduğunu merak etmektedir. Gelin şimdi buna diyeceksiniz ki işte psikoloji bunla ilgileniyor: Çocuk merak doludur ve çakmağı babasının penisinden intikam almak için çakar.
Bu yanlış mı değil mi bilinmiyor.
Geriye kalan tek şey ailenin çocuğu tamamen def etmesi ve psikologların ve psikiyatrilerin para kazanmasıdır.
Beşer, varlığı ruhu ölümsüz ve bedeni birer mal bildi, bu her zaman kabul görülecektir. Ancan dönem ruhun mal olduğu bedenin öldüğü birer cesed haline gelmiştir.
 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst