BİLGİYE NÜANS OL!

Lazımsal Moderatör Ve Hak Talepleri

Gerekli görüşme sonucunda ben dahil olmak üzere @slalynn ve @Elf üyeleri ile beraber yeni bir moderatörlük görevine üstlendik.

Öncelikle kaynağını @CrystalH4'den aldığım yetki ile hak taleplerini oluşturmakta görevlendirme de ve, orjinal VM sitesinden aldığım yetkileri burada göstermek isterim.
yazıyı yazan: @CrystalH4

Kaynak Ve Hak

"Moderatör Ne İşe Yarar?
Moderatörlere ihtiyaç duyulmasının birçok farklı nedeni vardır. Moderatörlerin ilk ve asıl görevi online ortamlar içerisindeki kuralların yerine getirilmesini sağlamak ve içeriklerin düzgünlüğünü kontrol etmektir. Özellikle WM Aracı gibi büyük ve aktif online platformlar üzerinde paylaşılan verilerin sürekli olarak takip edilmesi, istenmeyen durumlarda içeriklere el atılması ve üyelerin kurallara uyduğundan emin olunması gerekir. Forum içerisinde tek bir yetkilinin tüm bu ihtiyaçlara cevap veremeyecek olması nedeniyle belirli yetkilere sahip olan Moderatörler kullanılır.
Moderatör forum içerisinde;
  • Hataları düzeltme
  • Zararlı içerikleri kaldırmak
  • Üye yasaklama/silme
gibi gelişmiş yetkilere sahiptir. Her moderatör hesabına farklı yetkiler sunularak bu hesapların adı değiştirilebilir. Örneğin Nüans forumu içerisinde kategori için atanan moderatörlerin yanı sıra forum içi düzenin sağlanmasında görevli genel moderatörler ve daha üst konularda yetki inisiyatifine sahip Süper Moderatör'ü bulunmaktadır." der ve ek olarakta bunun eklenmesi istenmiştir;

"Kural dışına çıkıldığı vakit Moderatörler her türlü haklarını savunmaya, kullanmaya hakları vardır."

Moderatörler:

@ŞahMat

@Meri.D

@Elf
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst