VİZESİZ GİRİŞ!

Hata Yapa Yapa Hata Ol

CrystalH4

Admin
Yönetici
Moderatör
Developer
Ulan dayı konuşuyor diyor ki:
-Delikanlı dediğin hata yapa yapa öğrenir.

Bak güzel dayıcığım toplum hata yapmaktan aptal olduğu, biranın yanında çerez gibi gider oldu her biri. Hani bir söz vardır; "O güzel aptallar o güzel hatalarına binip birer birer yok oldular". Hah kardeşim benim de değinmek istediğim nokta bu.
Hata nedir?
Hata dediğimiz kavram yapay zeka gibi cevap verelim bir kod vardır(123) bu koda gidip sen 321 yazarsan bu hatalıdır yani doğru değildir. Sen bir doğru koymuşsundur ve bu doğruyu yanlış girmişsindir. Hata algoritmada da yapay beyinde de böyledir. Peki insanın hata yapması nasıl olmakta? İnsan arzuladığı bir şey doğru bir şekilde yapmak ister. Şimdi yok demeyin çünkü doğru her zaman nefsin arzuladığı birer köle ipidir. Şimdi arzulayan insan yapmak ister, yapmak isteyen insan nesfini yani kendisini, benini, egosunu id ve süperegosunu daha dilimize nerden girdiysen her birinisini de ateşler.
Hata payı olması bu ateşlemenin birer tutukluk yapmasıdır. Eğer ki bu argümanlar tutukluk yaparsa "hataya düşerse" bu bir kaza değildir. Doğru yolları doğru kodlamayışındadır, hatadan ders çıkarmak silahın bir mermisini boşa çıkarmaktır. Ondan sonra sen yeninden hata yapıp o şarjörü mermiden yani arzularıdığın o hedefi boşaltırsan tabii ki de silah hiçbir zaman ateşlemez. Haliyle silahı açıp veyahutta silahtan anlayan bir insana gidip yağsına ve gerekli yaylarına baktırsan iş kabul görecek ama olmaz. Neden olmaz? Çünkü bana bir dayı dedi ki; "delikanlı hata yapa yapa öğrenir." Bunun sonucu boş bir silahtan ibaret değildir. Yolda, çatışmadan önce gereken tedbirleri doğru kodlamak ve kodlanan doğruları yanlış girmemek gerekmetedir.
Her silahı eline almak ve gereken bilgi birikimi olmadan yanlışa oynamanın sonucu ölüm olmaktadır. Hatırlarsan eğer ki okuduysan bunun sonucunda kazanan "Koçlar, Kişisel Gelişim Uzmanları ve Otobüste Konuşan Dayı." kazanır. Demem o ki kapitalist sistem her şekilde doğrudur.
 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst