ÖZGÜRLÜĞÜN NÜANS'I

Dakikaların Nizamı

Bi' odaya girdin. Nereden ve neden buraya geldiğini hatırlamıyorsun. Odaya girmek için kullandığın kapıya dönüp baktığında artık öyle bir kapı olmadığını görüyorsun ve şuan odanın içinde etrafını bakınıyorsun. Odada başka bir kapı daha var ve kilitli olduğunu görüyorsun.
Odanın içinde kilitli kapı dışında 2 hoparlör görüyorsun, fakat hoparlörlere erişimin yok. Kilidi inceliyorsun ve 9 karakterli olduğunu görüyorsun. Ama kilit şu ana kadar kördüğün tüm kilitlerden benzersiz. Öyle bir sistemi var ki, üzerine Dünya üzerinde bilinen bütün karakterler girilebilir durumda. Sayılar, alfabeler, hepsi.
Biraz daha kilidi inceledikten sonra geri dönüyorsun.
Sonra 2 hoparlörden de ses geliyor. Ses bir şey anlatmaya çalışıyor. Daha dikkatli dinleyince 4 ve 8 sayısını gayet net bir şekilde duyabiliyorsun. Sese doğru yönelirken odada şu ana kadar görmediğin bir şey farkediyorsun.
Bi duvar saati. Belki de gördün ama gözün alışık olduğundan seçmedi gözlerin o saati. Saate baktığında yeni güne başlayalı daha 10 dakika geçmişti sadece. Odada başka sesleri beklemek dışında yapabilecek bir şeyin olmadığını farkettin. 8 dakika geçti ve tekrar ses geldi. Bu sefer tek hoparlörden gelmişti. Yine bir kaç sayı duymayı bekledin ve 2 sayısını duydun. Sonra bekledin. 3 dakika geçti tekrar ses geldi. 5 sayısını duydun. Sonra 4 dakika daha geçti yine ses. Bu sefer 3 sayısını duydun.
Ve sonra tekrar 3 dakika geçti ve yine ses. 1 ve 9 sayılarını duydun. Daha sonra 5 dakika geçti ve şaşırdın. Çünkü bundan önceki 4 seferde tek hoparlörden gelmişti fakat bu sefer ilk seste olduğu gibi 2 hoparlörden aynanda geldi. Duyduğun sayı 6 idi. Düşünmeye başladın ve beklemeye devam ettin. sadece 2 dakika geçtikten sonra tekrardan 2 hoparlörden de ses geldi. Ve bu sesten sonra ne kadar beklersen bekle bi daha hiç ses gelmeyecekti. Ki bekledin ve gelmedi. Son duyduğun sayı 7 idi.
Sonunda bir şeylerin farkına varmaya başladın. Ne kadar rahatsız edici bir durumun içinde de olsan, nedense ilgini çekmeye başladı. Biraz daha düşündün. Düşünmeye devam ettin. Yazdın. Bağlantı kurmaya çalıştın. Ve buldun. Sonunda şifreyi bulmuştun. Rahatlamış hissediyordun. Ve ayrıca biraz rahatsız. Ya bulduğun cevap doğru değilse diye korkuyordun. Hafif bir tedirginlikle birlikte kapıya yöneldin. Bulduğun şifreyi girdin kilide.
Tık. Tekrar bi' ses. Neyse ki bu sefer duyduğun ses kilidin yere düşme sesiydi.

Arkadaşlar şifrenin ne olduğunu, ilginizi çekerse çözmeye çalışabilirsiniz. Bulmacanın tamamı bana ait.
 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst